Fontos figyelmeztetés érkezett: súlyos betegség jelent meg közel a magyar határhoz!

A Nébih több biztonsági intézkedésre is emlékeztette a sertéstartókat.

A felmerülő zavarok a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren működő összes üzemanyag-kiszolgálót érintik.
A Budapest Airport arra hívja fel a légitársaságok figyelmét, hogy járataikat minimális ferihegyi üzemanyag-utántöltéssel tervezzék. Egy július 15-én kiadott közleményben tudatták, hogy zavarok vannak a repülőgép-üzemanyag ellátás körül, melyek a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren működő összes üzemanyag-kiszolgálót érinti – idézte az AIRportal.
A kommünikéből kiderült, hogy
a probléma miatti korlátozás július 16-án 0 órától július 31-én éjfélig tart (helyi idő szerint).
A lap érdeklődésére a Budapest Airport megerősítette, hogy a szolgáltató oldalán az ellátási láncban jelentkező fennakadás miatt átmenetileg kevesebb kerozinkészlet érhető el a repülőtéren.
Kiemelték: ezért arra kérik a légitársaságokat, hogy ha lehetséges, Budapesten csak az utazáshoz szükséges mennyiségű, a kiinduló repülőtereken pedig több üzemanyagot vegyenek fel, amíg a készletek helyre nem állnak az üzemszerű működés szintjére.
A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér üzemeltetője ugyancsak kérdésre válaszolva közölte, hogy a légitársaságok együttműködése esetén a kialakult helyzet miatt járatkésés- vagy törlés nem várható.
Az AIRportál cikkében ismertette, hogy a repülőtérre a MOL százhalombattai finomítójából csővezetéken érkezik a repülőgép-üzemanyag (Jet A-1, köznapi nevén kerozin), de alternatívaként vasúti szállításra is lehetőség van. Ferihegyen jelenleg két üzemanyag-kiszolgáló cég működik, egyik a Budapest Airport leányvállalata, a Repülőtéri Üzemanyag Kiszolgáló Kft., a másik pedig az AirBP.
Felidézték, hogy a MOL korábban arról tájékoztatta az MTI-t, hogy csőszakasz-cserét hajt végre június elején a Dunai Finomítóból a Liszt Ferenc repülőtérre vezető, 40 kilométer hosszú, óránként 110 köbméter kapacitású kerozinvezeték Gyál és Vecsés közötti szakaszán, de akkor azt írták, hogy a munkálatok ideje alatt repülőgépek üzemanyag-ellátása folyamatosan biztosított lesz. Azt nem tudni, hogy a mostani ellátási problémák összefüggésben állnak-e ezzel.
Az üzemanyag-ellátás problémája a budapesti bázisról üzemelő légitársaságok mellett a hosszútávú utas- és áruszállító járatok üzemeltetőit érintheti leginkább. Amennyiben a járatok nem tudnak elegendő üzemanyagot tankolni, közbenső technikai leszállás válhat szükségessé – írta a lap.
Nyitókép: Shutterstock
***